Furkan Kızılay: Survivor All Star’da o ismin şampiyon olmasını çok istiyorum

Furkan nasılsın? Ne var ne yok?

Çok iyiyim. Furkan Kızılay adada bu sene bu kadar kalır mıydı diye Furkan’a sorsalardı acaba olur mu derdim. Ama uzun bir süre mücadele verdim. Buraya geldiğimde ailemin ve sevdiklerimin de mutlu olduğunu gördüm. Dolayısıyla çok mutluyum.

3. kez Survivor’da yarışmak nasıl bir deneyim oldu senin için?

Hep kırmızı takımda yarışmıştım. Bu sefer mavide yarıştım. O adada o kadar yalnızlığa alışıyorsun ki dönünce ve bir kalabalığın içine girince bu sende psikolojik olarak bir anksiyete yaratıyor. Bunu sadece orada yarışanlar anlar. Giderken de en çok bunu düşünüyordum. “Dönünce yine kendi içime kapanır mıyım” diye düşündüm. Seni sevenler olduğu kadar sevmeyenler de olabiliyor. Ama o sevmeyenler bazen seni linç edebiliyor. Korktum. Ama korktuğum gibi olmadı çok şükür.

Biz yarışmalarda çok başarılı ve çok hızlı bir Furkan izledik. Bu sezonu sen kendin için nasıl anlatırsın?

Bence 3 senenin içinde en iyi performansımdı diye düşünüyorum. Güzel bir ivmeyle devam ettim. Survivor’da hız önemli bir faktör ama atış çok daha önemli. Özgür abide de bunu gördük zaten. Şöyle bir iddiam vardı; “ben sizin gördüğünüz adamlardan çok daha hızlıyım ve bunu size göstereceğim”. Bunu Acun abilere de söylemiştim. Nitekim hız konusunda kendi rüştümü kanıtladım. Güzel arkadaşlıklar da kurdum. Bence en büyük avantajım da buydu. Çünkü sevdiğim ve mutlu olduğum bir ekiple olunca performansım da ona göre oldu. Merve bile mavi takıma geldiğinde dostlukları görünce şaşırmıştı.

Zaman zaman seni tartışmaların içinde de gördük. Hiç pişmanlığın var mı?

Hiç pişmanlığım yok. Acun abiye de bu konuda gönül koydum. Acun abi bir gün konseyde “Furkan biraz agresifsin bu sene” dedi. “Siz de taktınız bana. Sanki tatil köyünde yarışıyoruz” dedim. Oradaki psikoloji çok farklı. Açız. Ama ben kimi kırdıysam gidip özrümü diledim. Bence sinirli olmak tolere edilebilir ama karakterin değişiyorsa bu bir tehlike. Yunus Emre mesela o kadar sinirli olmasına rağmen bizim adada olduğunda hiç problem yaşamadık. Çünkü içini biliyorum. Arkadan iş çevirmiyordu. Ama bazı arkadaşlar var ki onlara çok kırgınım.

Kim onlar desem?

İsim vermek istiyorum ama çıktıktan sonra gördüğüm videolarda sevdiğim arkadaşların benimle ilgili bazı konuşmaları hoşuma gitmedi. Atakan ve Hilmicem “yata yata 5 ay geldi” demiş benim için. Bence yarışmaya 2 ay sonra gelip böyle bir konuşma yapmak doğru değil. Hele ki arkadaşlarınızsa… Bu beni biraz üzdü ve yaraladı.

Batuhan ile konseyde bir gerginlik yaşamıştınız. Onun adını yazdığın için sitem etmişti. Bugün olsa fikrin değişir miydi?

Ben normal hayatta da arkadaşlarımla bir problem yaşadığımda gidip onlarla konuşurum. Orada da bunun iletişimsizliğini yaşadık. Ama Batuhan’ın bunu konseyde konuşması beni aslından kıran şey oldu. Ben çok hassas bir süreçten geçtim. Annem çok ciddi bir rahatsızlık geçirdi. Ama bu süreçte Batuhan beni hiç aramadı. Bu da beni kırdı. Madem arkadaşlıktan bahsediyoruz, arkadaşlık sadece Survivor’dan ibaret değil.

Poyraz’ın ve sizin de sonradan dahil olduğunuz komşu evden yiyecek alma olayı çok konuşuldu. Neydi bu işin aslı astarı?

Survivor zor bir yarışma. Böyle yaramazlıklar olabiliyor. Açıkçası biz o pakette yokuz desek yalan olur. Ama nasıl bir cesaret hala idrak edemiyorum. 2022’de salyangoz yemeye başlamıştık açlıktan. Açlık insana her şeyi yaptırıyor. 5 ‘er ceza biz yedik, 10 ceza da Poyraz aldı. Ama o 5 ceza orada 6 ay gibi geliyor.

Bu sene seni en çok zorladı?

Biz bir Kolombiya ödülü kazanmıştık. Ama Kolombiya dönüşü muhteşem bir macera yaşadık. Seda’nın iletişim ihlali olmuş. Polisler uçağa gelip, bizim ekibi komple indirdi. Kriminal suçlu gibi duvara yasladılar. Ne olduğunu anlamaya çalışırken, adam kaçırıyorsunuz dediler. Sonra Seda’yı aldılar da gerçek ortaya çıktı. 

Asla görüşmem dediğin biri var mı?

O kadar acımasız konuşmam ama gönül kırgınlıklarım var. Az evvel de söylediğim gibi Atakan ve Hilmicem. Bir yerde gördüğümde selam veririm ama mesafeli olurum.

Favorin kim? Kimin şampiyon olmasını istersin?

Şampiyon zaten bizden çıksın istiyordum. Birinci adayım Ogeday. Onun şampiyon olmasını çok istiyorum. Seda abla şampiyon olmak çok istiyor.  Ben finalin Ogeday, Batuhan, Nefise arasında geçeceğine inanıyorum. Dolayısıyla İstanbul’daki finalde onları göreceğimizi düşünüyorum.

Şampiyon olmasın dediğin biri var mı?

Bunu bana giderken de sormuşlardı. O zaman da hiç olmayacak biri olan Turabi’yi söylemiştim. Biraz acımasız geliyor bu soru bana…

Furkan Kızılay’ın önümüzdeki dönem için planları neler?

Gitmeden önce güzel bir şarkı yapmıştık. O şarkıyı birleşme partisinde canlı söyleme fırsatım oldu. Çok güzel yorumlar ve geri dönüşler aldım. Müziğe devam edeceğim. Yeni şarkılar yapıyoruz.

Furkan’ın kariyerinde en çok oynamak istediği rol veya karakter?

Çok ters bir karakter oynamak istemem açıkçası. Bu tiple bir mafya babasını oynadığımı düşünsene. Daha sempatik roller oynamak daha çok hoşuma gidiyor. Ama müziği daha fazla ön plana koydum şu anda…

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x